071410, ҚР, ШҚО, Семей қ. От, 40

Біздің youtube канал
Біз facebook

Сұрақтар бар?
Бізге WhatsApp арқылы жазыңыз!

Хабарлама жазыңыз

Рухани жаңғыру

«Рухани жағыруды» мемлекеттік жүзеге асыру аясында Азаматтық қорғау жоғары колледжі жаңа бағдарламаның барлық бағыттары бойынша жұмыс істейді.

Оның біріншісі - қазақ тілін латын графикасына кезең-кезеңімен көшіру жобасы. Жоба тілдің дамуына жаңа серпін беріп, оны әлемдік кеңістікке кіріктіруге, азаматтарды тілді меңгеруге қызығушылық пен ынталандыруға бағытталған. Колледжде «Қазақ тілі графикасының тарихы», диктант, «Сөз - тілдің көркі» «Тілім менің тірлігімнің айғағы» білім сайысы »атты әңгіме өткізілді, онда студенттер орта ғасырларда және біздің заманымызға дейінгі жазу мен графиканың жасалуы туралы толық ақпарат алды. Латын әліпбиіне не үшін көшу керек екенін білдік.

Екінші жоба - «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық». Кітапханада «100 жаңа оқулық» көрмесі ұйымдастырылды және өткізілді, студенттер әңгіме тыңдады, олар өте қызығушылық танытты. Көптеген сұрақтар қойылды, оларға жігіттер қол жетімді жауаптар алды.

Кітапханашы Т.А.Бектасова «Тыныш оқу сағатын» ұйымдастырды, онда балалар апта бойы серуендеп, бос уақытында күніне 15-20 минут ұнаған әдебиеттерді оқиды. Кітапханашы оқушыға арналған әдебиеттер тізімін таңдауға көмектеседі. Аптаның соңында балалар әдебиет сабағында оқыған кітаптарынан алған әсерлерімен бөліседі, оқуға ұнаған кітаптарды ұсынады

№12 кітапхана қызметкерлерінің шақыруымен Б.Ш.Казизованың жауапты кураторы «Дарынды ұрпақ - ел болашағы» атты дөңгелек үстел өтті, онда студенттер Абай, Шәкәрім, М.Мақатаев және басқалардың шығармаларынан үзінді оқыды.

Абай атындағы кітапханада «Тілге ұрмет-елге ұрпақ» облыстық байқауы өтті, оған басқа ұлт колледждерінің студенттері қатысты (қазақ тілінің жауапты оқытушысы Турашева Ж.А. және Жастар комитетінің мүшелері).

Үшінші жоба - «Туған жер». Бұл жобада кураторлар Рухани Жаңғыру бағдарламасына үлес қосады

- кураторлық сағаттар, сұхбаттар: «Менің Отаным - менің Қазақстаным», «Мен өз Отанымның патриотымын», «Тұйым - намыс, ұраным - бірлік, румиздерім - мақтанышым». «Қазақстанның мемлекеттік рәміздері», «Менің жерім», Астана - менің мақтанышым »,« Тарихи тұлғаның рөлі »,« Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан » - «Мен тұратын жер» конкурстары; - викториналар, интеллектуалды ойындар: «Менің Қазақстаным», «Мен сенімен мақтанамын, менің Қазақстаным», «Қазақстан Президентінің күні», «Менің жерім», «Нұр себеле, Ұлы күн ұлы» «Наурыз мейрамы - бейбітшілік пен ізгілік мерекесі», Экскурсия » Отаным - тағдырым «

- мерекелерге арналған концерттер: «Ұстаздар күні», «Тәуелсіздік күні», «Наурыз», «Бір шаңырақ астында» фестивалі, «Ауғанстан менің жанымның азабы», «Жеңіс күні» интернационалист жауынгерлермен кездесулер; - Олар өз жұмысында әр түрлі әдістер мен тәсілдерді қолданады: слайдтар, бейнероликтер, презентациялар, әр баланың қоғамдық сана-сезіміне, өз Отанына деген сүйіспеншілікке тәуелсіздік құндылықтарын нығайта отырып; патриоттық сезімді, өз Отанын сүюді және қорғауды, толеранттылықты, өз халқының дәстүрлерін құрметтеуге және сақтауға тәрбиелеу.

Кураторлар студенттерге Абай мұражайына экскурсия ұйымдастырды, «Қазақстандықтардың алтын мұрасы» атта Абай музеумин саяхат.Невзоров, тарихи-өлкетану мұражайы, Жауынгерлік Даңқ мұражайы, сонымен қатар кураторлар бірнеше рет ұйымдастырып, балаларды Жидебайға апарды.

Төртінші жоба «Қазақстанның қасиетті географиясы». Мұнда жұмыс мәдени жадыға, символдық, қасиетті және мәдени-тарихи заттарға негізделген. «Қазақстанның қасиетті географиясы» ұлттық санада Шығыс Қазақстанның ескерткіштері мен ежелгі кешендері мен Жетісудың қасиетті жерлерін және басқа да көптеген жерлерді байланыстыру мақсатында жасалған. Олардың барлығы ұлттық бірегейлігіміздің негізін құрайды.

Балалармен келесі іс-шаралар өткізілді:

- «Семейдің қасиетті кілті» ғылыми-зерттеу конференциясына қатысу Морозова К (204гр)

- өлкетану мұражайына, Абай, Шәкәрім, Алаш мұражайларына экскурсиялар және т.б.

- балаларды Қазақстанның көрнекті жерлерімен таныстыру үшін бейнематериалдар мен слайдтарды қолдану арқылы кураторлық сағаттар. Ауған жауынгерлеріне гүл шоқтарын қою «Бізде алғыс айтуға болатын нәрсе бар».

Қазақстанның 100 жаңа келбеті» жобасы еліміздің әр түкпірінен, әр түрлі жастағы және түрлі ұлттағы қазақстандықтардың отандастарына үлгі болатын тірі оқиғаларын қамтиды. Бұл жүзден астам жаңа бет-бейнелер қазіргі Қазақстанның бейнесі мен портретіне айналады.

Кураторы Сейілханова Қ.Қ. 103 г. «Бақытты апат» ойыны өткізілді, онда студенттер «Қазақстанның 100 жаңа тұлғасы» жобасына енген біздің қазақстандық танымал тұлғаларды, «Семей Өнерінде туған белгісі тулар» интеллектуалды ойынын болжады

Директордың блогы
Хабарлама жазыңыз
071410, ҚР, ШҚО
Семей қ. От, 40

Рухани жаңғыру

Балалармен келесі іс-шаралар өткізілді:

- өлкетану мұражайына, Абай, Шәкәрім, Алаш мұражайларына экскурсиялар және т.б.

Тапсырыс беру