"Тарихи- өлкетану мұражайына" саяхат

Азаматтық қорғау жоғарғы колледжінің 1-топ студенттері топ жетекшісі Г.К.Төлегеновамен бірге қаламыздағы облыстық "Тарихи- өлкетану мұражайына" барып, тамашалап қайтқан еді.
Облыстық тарихи-өлкетану мұражайының ғимараты XIX ғасырдың 50-жылдарында, шамамен, 1856 жылы генерал-губернатор Проценконың бұйрығымен салынған.
Музей 1883 ж. Абайдың жақын досы Е.П.Михаэлистің бастамасымен Семей облысындағы статистика комитеті жанынан ұйымдастырылған.
Музей жұмысына Ұлы ақын атамыз Абай да белсене қатысып, өз тарапынан ақыл-кеңестерін беріп, қазақ халқының 50-ден астам тұрмыстық-ұлттық бұйымын тапсырған екен.

Оқушылар қазақ халқының этнографиясы, Семей қаласының тарихы, мұражайдың палеонтологиялық жиынтығы, аймақтың өсімдіктер және жануарлар әлемі, Ертістің мәдениеті бөлімдерін тамашалап, туған өлке тарихы туралы тың деректер мен мәліметтерін ойға түйіп, білімдерін толықтырып қайтты.

"Тарихи- өлкетану мұражайына" саяхат