«Алғыс айту - парызым» атты тәрбие сағаты

Азаматтық қорғау жоғарғы колледжі «Өрт қауіпсіздігі» мамандығы бойынша оқитын 100 топ студенттерімен 1 Наурыз Алғыс айту мерекесі күніне орай
«Алғыс айту - парызым» атты тәрбие сағаты өткізілді.
Топ жетекшісі Рахимбаева Ж.С. ұйымдастыруымен өткізілген Алғыс айту күні.   Ең алдымен, елімізде тыныштық пен үндестік, өзара сенімділік пен барлық қазақстандықтарға деген құрметтің орнығуы, бейбітшілік пен келісім саясатының салтанатты күні екендігі айтылып, жан – жақты түсіндірді.
Алғыс - адамның адамға жасаған жақсылығы, көмегі, көңілі үшін ризашылық білдіруі, сондай - ақ оның ойы мен іс – әрекетіне, жасаған істеріне жоғары баға берді.
Ризашылық – адамның басқа адамнан көрген жақсылығы, көмегі, көңілі үшін қанағаттанушылық және алғыс сезімін  білдірді . Отбасының басты қызығы, алтын тіреу діңгегі – бала. Баланың берекелі боп өсуіне берекелі отбасының әсері мол екенін айтты. Халық мақалында «Әке – асқар тау, ана – бауырындағы бұлақ, бала – жағасындағы құрақ» деп табиғаттың тамаша құбылысына теңеген екен. Әке – ұрпақ иесі, панасы, үй басшысы. Жеті атадан санағанда екінші ұрпақ. Әке – бала үшін шыңы биік асқар тау.
Құрметті оқушылар, жылы сөз, қайрымды іс, жақсы ой, кіршіксіз сезімдеріңізді ешкімнен ешқашан аямаңыздар, «Рахмет» деген қасиетті сөзді жиі айтуды ұсынды .  Адам алғыс пен ризашылықты естіген сайын, жақсылық жасағысы келіп тұратынын естеріңізде сақтаңыздар. Өмірдің әрбір сәтін бағалай білуге үйреніңіздер және Табиғат – Анаға мейірімді күні үшін, көңілді жаңбыры мен ақ қары үшін, жұмсақ ұлпа бұлты үшін, жақын адамдарға қайырымдылығы мен риясыз махаббаты үшін алғыс айтуды ұмытпаңыздар!

«Алғыс айту - парызым» атты тәрбие сағаты

«Алғыс айту - парызым» атты тәрбие сағаты өткізілді.