Адалдық сағат

Азаматтық қорғау жоғарғы колледжі 202 ПБ тобында топ жетекшісі Ж.С.Рахимбаеваның ұйымдастыруымен «Мұхтар мұрасы – парасаттылық бастауы» атты адалдық сағаты өтті.
Бүгінгі «Адалдық сағаты» ұлы жазушы, ғұлама ғалым Мұхтар Әуезовтің жас ұрпаққа парасаттылық пен ізгілік туралы айтқан кемелді ойларына арналды. «Адалдық сағатының» басты мақсаты – Мұхтар Әуезовтің шығармашлығы арқылы жақсы біліммен қатар әділеттілік, парасаттылық және сенім құндылықтарының маңызын түсіндіру.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің кезекті «Адалдық сағаты» қазақтың ұлы жазушысы, қоғам қайраткері, ғұлама ғалым Мұхтар Әуезовтың парасаттылық пен ізгілікке жетелейтін шығармашылығына арналды.
Адалдық — адам мінезіндегі бағалы қасиет; адалдық - адам бойындағы таза ниет,  адамның сана - сезімі мен ар - ұжданына қайшы келмейтін әрекеттердің моральдық - этикалық жиынтығы. Қазақтың адалдық жайында өзіндік пайым - түсінігі туралы Ұлы Абай: «Алдау қоспай, адал еңбегін сатқан, қолы өнерлі қазақтың әулиесі сол», - дейді. Адамгершілік ұжымдық ортада бойына сіңірген тәрбиесіне, біліміне, адал еңбектенуге байланысты қалыптасып, адамның жеке басы мен моральдық тұлғасын сипаттайды.
Біз, «Адалдық сағатының» ұйымдастырушылары адал еңбек пен рухани адамдық қасиеттерді насихаттау арқылы жемқорлықсыз парасатты қоғам құруға болады деп сенім білдіреміз.

Адалдық сағат